Παρασκευή 7 Ιανουαρίου 2011

Με το αριστερό…

Δεν μπήκε καλά το 2011 για την Αναγέννηση… Μια ακόμα ήττα αυτή τη φορά από τον Θρασύβουλο – Διαιτησία. Παρά το τελικό σκορ 0-3 η ΑΣΑ δικαιούταν κάτι από αυτό το παιχνίδι. Είχε την καθολική υπεροχή σε όλο το πρωτο ημίχρονο και ευτύχισε να προηγηθεί στο 15’ αλλά ο επόπτης είχε διαφορετική άποψη και ακύρωσε το πεντακάθαρο γκολ της Αναγέννησης ! Οι παίκτες της Αναγέννησης δεν πτοήθηκαν από αυτό το γεγονός και συνέχισαν να πιέζουν τον αντίπαλο, αλλά το γκολ δεν ερχόταν, έτσι σε μια αντεπίθεση του Θρασύβουλου ένα λεπτό πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου έγινε το 0-1.Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε όπως τελείωσε το πρώτο, με την ΑΣΑ να πιέζει και το Θρασύβουλο να αμύνεται… Έτσι στο 85 ήρθε το 0-2 από τον Unfair-Ζαχαρόπουλο σε μια φάση όπου ήταν πεσμένοι 2 ποδοσφαιριστές(ένας του Θρασύβουλου και ένας της Αναγέννησης) και το στάδιο πήρε φωτιά. Με τους φιλάθλους της Αναγέννησης να διαμαρτύρονται γι αυτή την ενέργεια του παίχτη του Θρασύβουλου. Το σκορ έκλεισε με ένα χαζό πέναλτι για χέρι μέσα στην περιοχή… 0-3.

*Στόχος της Αναγέννησης να μην υποβιβαστεί απευθείας στη γ’ εθνική. Αλλά για να συμβεί αυτό θα πρέπει να ξυπνήσει και η διοίκηση.

ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΤΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ & ΚΑΙ ΦΕΡΤΕ ΤΟΥΣ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟΥΣ ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ!