Δευτέρα 21 Φεβρουαρίου 2011

Ανάσανε!

Βαθμολογική ανάσα πήρε η Αναγέννηση εν όψη του δύσκολου προγράμματος της συνέχειας! Έπρεπε οπωσδήποτε να κερδίσει τον Αγροτικό Αστέρα και τα κατάφερε, ποιο αγχωτικά απ' ότι δείχνει το τελικό σκορ (2-0) μιας και αυτό διαμορφώθηκε στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Η Αναγέννηση ήταν κακή στο πρώτο ημίχρονο αν και είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, παρόλα αυτά δεν δημιούργησε φάσεις στην αντίπαλη περιοχή. Στο δεύτερο ημίχρονο και μετά την είσοδο του αρχηγού Σωκράτη Μπουντούρη κατάφερε να ξεκλειδώσει την άμυνα του Αγροτικού, και να σφραγίσει την νίκη με σουτ του Ροντρίγκο έπειτα από επέλαση του Βούκοβιτς.

Στα θετικά η επιστροφές των Καρακώστα, Κουρτεσιώτη και Ροντρίγκο (έστω και ως αλλαγή) στην εντεκάδα. Τους χρειαζόμαστε γιατί η ο μακρύς δρόμος του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής δεν είναι στρωμένος με ροδοπέταλα…

Επόμενο παιχνίδι την προσεχή Κυριακή εκτός έδρας με τον Πιερικό… Οι κιτρινόμαυροι εκδρομείς ετοιμάζονται να κάνουν έδρα της Αναγέννησης το στάδιο της Κατερίνης!