Τετάρτη 17 Νοεμβρίου 2010

Γκαντεμιά…

Συγκλονιστικό παιχνίδι έγινε στο Στάδιο της Καρδίτσας ανάμεσα στην ΑΣΑ και τη Βέροια. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να κλέψουν τη νίκη, καθώς επικράτησαν της Αναγέννησης με 3-2. Στο δια ταύτα, οι παίκτες της Βέροιας πέτυχαν τον απόλυτο αιφνιδιασμό στα πρώτα είκοσι λεπτά του ματς αφού προηγήθηκαν 2-0 με τέρματα του Καλί (14',20'), αφού πρώτα είχε χάσει ο Ροντρίγκο μοναδική ευκαιρία για λογαριασμό της ΑΣΑ στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. Στη συνέχεια, η ομάδα μας κυριάρχησε στο παιχνίδι και κατάφερε να μείωσει στο 35' με ωραία κεφαλιά του Ραονέ. Στο δεύτερο μέρος, οι παίκτες της Αναγέννησης μπήκαν δυνατά και με τέρμα του Αθανασιάδη στο 61' έφεραν το παιχνίδι στα ίσα. Στο 81' η ομάδα μας είχε τη μεγάλη ευκαιρία να πετύχει την ολική ανατροπή. Ο Αθανασιάδης κέρδισε πέναλτι. Ο Ροντρίγκο ανέλαβε να το εκτελέσει, όμως αστόχησε. Ενώ δεν μπόρεσε να σκοράρει ούτε στην επαναφορά.

Τελικά, η τύχη χαμογέλασε στην ομάδα της Βέροιας, καθώς στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σαϊτιώτης με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Καρακώστα και χάρισε τη νίκη στους Βεροιώτες. Αξίζει να σημειωθεί η πολύ καλή απόδοση της ομάδας μας καθώς επίσης και το αντιποδόσφαιρο που έπαιξε η Βέροια(οι παίκτες της έπεφταν συνεχώς κάτω προσποιούμενοι τραυματισμό ξεκινώντας από το 1ο ημίχρονο). Τον αγώνα παρακολούθησαν 2500 κιτρινόμαυροι οι οποίοι δημιούργησαν πολύ καλή ατμόσφαιρα. Το παρόν έδωσαν και αρκετά μέλη του ATHENS CLUB αναρτώντας και το πανό μας. Επόμενο ματς με Παναιτωλικό εντός έδρας Κυριακή 21/11/10.